1396/4/21 9:27:42
فراخوان سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران با موضوع «بهره‌وري آب»
 
سازمان ملي بهره‌وري ايران در راستاي رشد و پرورش خلاقيت‌هاي كودكان و نوجوانان و ترويج فرهنگ بهره‌وري به‌ويژه در زمينه بهره‌وري آب اقدام به برگزاري سومين مسابقه نقاشي براي گروه‌هاي سني كودك و نوجوان كرده است.

هدف:
هدف اصلي اين مسابقه، افزايش آگاهي و توجه كودكان و نوجوانان در زمينه اصلاح الگوي مصرف، حفاظت از منابع طبيعي و بهره‌وري آب، ترويج فعاليت‌ها و اقدامات بهره‌ورانه در جامعه و تشويق آنها به عرضه توانمندي‌ها، استعدادها 
و پتانسيل‌هاي خود است.

موضوع: 
موضوع سومين مسابقه نقاشي سازمان ملي بهره‌وري ايران «بهره‌وري آب» است. موضوعات آثار مي‌تواند فرهنگ، خدمات، صنعت، انرژي، كشاورزي، منابع طبيعي و به‌ويژه زندگي روزمره در خانه و مدرسه را شامل شود و شعار «كار درست را درست انجام دهيم» را به تصوير بكشد.

شرايط و نحوه شركت در مسابقه:
شركت در مسابقه نقاشي سازمان ملي بهره‌وري ايران تنها براي گروه‌هاي سني ذيل امكان پذير است:
 ـ الف: ۴ تا 6 سال 
ـ ب: 7 تا 9 سال 
ـ ج: 10 تا 12 سال 
ـ ج: 13 تا 16 سال 
هر شركت‌كننده مي‌بايست اثر مورد نظر را به انضمام فرم تكميل شده ارسال كند. ارسال نام و نام خانوادگي، تاريخ تولد و يك شماره تماس براي شركت‌كنندگان ضروري است و نقص در هر يك از موارد مذكور به‌منزله حذف اثر از مسابقه است. قطع اثر حتي‌الامكان حداكثر 30 در 40 سانتي متر مربع باشد. تكنيك اثر آزاد است. از كلاژهاي حجيم اجتناب شود. 
هر شركت‌كننده مي‌تواند در نهايت 3 اثر را براي شركت در اين مسابقه ارسال كند. براي ارسال آثار متعدد، نيازي به تكميل مجدد فرم نيست. همچنين شركت كنندگان مي‌توانند توضيحاتي را در حد ۲ يا ۳ جمله در مورد اثر خود ارسال كنند.

شرايط آثار:
هر شركت‌كننده براي شركت در مسابقه مي توانند نقاشي خود را به روش هاي ذيل به دبيرخانه ارسال كند:
ـ ارسال به پست الكترونيك (nipo.gov.ir@gmail.com يا productivity@mporg.ir)
ـ ارسال پستي به نشاني سازمان ملي بهره‌وري ايران: تهران، خيابان استاد نجات الهي (ويلا)، خيابان سپند، شماره ۱۶ 
ـ آثاري كه از طريق ايميل ارسال مي‌شود بايد حداكثر در سايز A4 (21 در 27سانتي‌متر مربع) با حداقل وضوح  300dpi باشند. حجم فايل‌هاي ارسالي نبايد از ۲۵ مگابايت تجاوز كند. اعمال تغييرات در فايل مجاز نيست. در بخش موضوع (subject) عبارت «مسابقه نقاشي» درج شود و فايل ديجيتال آثار مي‌بايست به صورت لاتين و با فرمت زير نامگذاري شوند:
شماره اثر (نهايتا 3 اثر) و نام و نام‌خانوادگي شركت‌كننده:
به‌عنوان نمونه:
ArvinParsa01.jpg
ArvinParsa02.jpg
ArvinParsa03.jpg

قوانين داوري:
ـ شركت‌كننده با ثبت‌نام و ارسال اثر، در مسابقه تأييد مي‌كند كه آثار ارسالي اثر اصلي هستند و توسط خود فرد خلق شده‌اند و مشمول نقض قوانين حمايت معنوي يا نقض حقوق ديگران نمي‌شوند. بدين ترتيب شركت‌كننده خود صاحب حقوق و امتيازات مربوط به اثر است. كمك فكري به كودكان بهتر است به‌نحوي باشد كه نافي خلاقيت آنها نشود.
ـ سازمان ملي بهره‌وري ايران اين حق را بر خود محفوظ مي‌دارد تا در صورت آشكار شدن هر گونه نقض در قوانين شركت در مسابقه جوايز را از برندگان مسترد كند. 
ـ سازمان ملي بهره‌وري ايران اين اجازه را خواهد داشت تا از آثار ارسالي توسط شركت‌كنندگان در تمامي مراحل مسابقه و جهت تبليغات و ساير موارد استفاده كند. بدين ترتيب نيازي به اخذ اجازه و تأييد شركت‌كننده نخواهد بود.
ـ همچنين سازمان ملي بهره‌وري ايران اين اجازه را محفوظ مي‌دارد تا از آثار برگزيده در مسابقه در برنامه‌ها و نمايشگاه‌ها و همچنين انتشارات خود اعم از كتاب، كارت پستال، خبرنامه، سايت، پايگاه اينترنتي و غيره در هر قالب و فرمتي و بدون پرداخت هر گونه وجهي به صاحب اثر استفاده و بهره‌برداري كند.
ـ مسئوليت تمامي هزينه‌ها و عوارض ناشي از عدم وصول جوايز مربوط به شخص برنده خواهد بود در صورتي كه برنده در ظرف مدت ۱۰ روز از اعلام نتايج پاسخ ندهد يا از دريافت جايزه خود امتناع كند، سازمان ملي بهره‌وري ايران مي‌تواند با مسئوليت خود جايزه را به شركت‌كننده ديگري اهدا كند.
ـ سازمان ملي بهره وري ايران اين حق را براي خود محفوظ مي‌دارد تا در صورت بروز پيشامدهاي غيرمنتظره و يا شرايط نامناسب مسابقه را ملغي اعلام كند و در اين صورت به اطلاع شركت كنندگان خواهد رساند.
ـ شركت كنندگان مي‌توانند در صورت نياز تا پايان زمان نهايي ثبت نام نسبت به درخواست اصلاحات يـا تـغييرات مـربـوط بـه اطلاعـات خود از طريق آدرس پست الكترونيك (nipo.gov.ir@gmail.com يا productivity@mporg.ir) مكاتبه كنند.
ـ بار ديگر تاكيد مي‌شود كه ارسال نام و نام خانوادگي صاحب اثر، تاريخ تولد و يك شماره تماس (ثابت يا همراه) براي شركت‌كنندگان ضروري است و نقص در هر يك از موارد مذكور به‌منزله حذف اثر از مسابقه است. همچنين مغايرت اطلاعات اثر شركت‌كننده از جمله عدم مطابقت سن شركت‌كننده با گروه‌هاي سني مسابقه به‌منزله حذف اثر از مسابقه و داوري خواهد بود.

نحوه داوري آثار:
آثار هر بخش به صورت جداگانه داوري خواهند شد. تصميم داوران نهايي خواهد بود. نقاشي ها در دو مرحله بررسي خواهند شد:
۱- بررسي اوليه: 
از لحاظ مطابقت با شرايط و قوانين شركت در مسابقه.
۲- بررسي ثانويه: 
از سوي هيأت داوران بر اساس معيارهاي خلاقيت (۵۰ درصد) و كيفيت هنري اثر ( ۵۰درصد). 

بررسي اوليه:
در اين مرحله نقاشي‌ها براساس مطابقت با موضوع، شرايط، اندازه‌ها و همچنين همخواني با قوانين و شرايط اعلام شده بررسي خواهند شد. اين مرحله حداكثر ظرف مدت يك ماه از تاريخ آخرين فرصت ارسال انجام خواهد پذيرفت. كميته بررسي شامل ۳ نفر از متخصصان حوزه بهره‌وري به همراه كارشناسان هنري و با انتخاب سازمان ملي بهره‌وري ايران خواهد بود.

بررسي ثانويه:
ارزشيابي و داوري آثار توسط هيأت داوران در ۳ مرحله و توسط ۳ داور بشرح زير انجام خواهد پذيرفت:
مرحله اول: هر داور ۲۰ نقاشي را براي هر بخش و براساس خلاقيت و كيفيت هنري انتخاب خواهد كرد. اين آثار به مرحله دوم صعود خواهند كرد.
مرحله دوم: در اين مرحله، ۳ اثر برتر توسط هيأت داوران انتخاب خواهند شد.
مرحله سوم: آثار ويژه (در هر بخش ۳ اثر) توسط هيأت داوران معرفي مي شوند.

ساير موارد:
آخـرين مـهلت ارسال آثار: تا 30مهرماه 1396، از طريق پست الكترونيك يا پست
اعلام اسامي برندگان: آذرماه 1396
جوايز: به 3 اثر برتر در هر گروه سني، لوح تقدير به امضاي رئيس سازمان ملي بهره وري ايران و جوايزي اهدا خواهد شد. آثار برتر در نمايشگاهي در معرض ديد عموم قرار مي گيرد. 

علاقه‌مندان مي توانند براي اطلاعات بيشتر به سايت سازمان ملي بهره وري ايران به آدرس www.nipo.gov.ir مراجعه كنند يا با شماره هاي 42391401-۰۲۱ و 88899424-۰۲۱ تماس بگيرند.
 

لينك هاي مربوطه:

فرم شركت در مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان96 

 فراخوان سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان

 

 

3569 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL