مطالب جديد
1398/1/22 10:10:41
بررسي اجراي پروژه ويژه ملي (SNP) از سوي APO در ايران
 
در حاشيه شصت و يكمين اجلاس شوراي حكام سازمان بهره‌وري آسيايي، نشستي با حضور مقامات عالي برخي از كشورهاي عضو APO جهت معرفي، بررسي و اجراي ابتكارات جديد آن سازمان در برخي از كشورهاي عضو از جمله ايران و بهره‌برداري موثر از ظرفيت فني و تخصصي كشورهاي عضو سازمان بهره‌وري آسيايي برگزار شد.
در اين نشست، ابتكار جديد سازمان بهره‌وري آسيايي كه از سال گذشته و به دنبال تحولات استراتژيك APO متناسب با پيشران‌هاي آينده بهره‌وري و جهت دستيابي به اهداف چشم انداز 2020 سازمان بهره‌وري آسيايي (APO) به اجرا در آمده است، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
برنامه ويژه ملي (SNP) كه با هدف تدوين برنامه اي جامع براي بهره‌وري ملي و در راستاي اولويت‌هاي خاص هر كشور طراحي شده است، مورد توجه ويژه نمايندگان كشورهاي عضو قرار گرفت. اين پروژه با موضوع استقرار نظام PQI كه تلفيق و يكپارچه كردن مفاهيم بهره‌وري، نوآوري و كيفيت محسوب مي شود، در كشورهاي پاكستان، كامبوج و فيجي تعريف شده است. بنگلادش نيز درخواست اجراي اين پروژه را از سوي مشاوران خبره و برجسته APO داشته است.
قابليت سازي در سازمان‌هاي بهره‌وري كشورهاي عضو APO، يكي ديگر از ابتكارات جديد سازمان بهره‌وري آسيايي در مدل جديد كسب و كار اين سازمان بوده و يكي از اهداف اصلي آن براي رشد بهره‌وري پايدار و بهبود رتبه رقابت پذيري كشورهاي عضو، تقويت سازمان‌هاي ملي بهره‌وري  به عنوان بازوهاي اجرايي APO در كشورهاي عضو است كه از طريق آموزش هاي فني و تخصصي ويژه در امر سياستگذاري، برنامه ريزي، ترويج، سنجش و مشاوره بهره‌وري حاصل مي شود.
تاسيس كميته اعتباردهي فعاليت‌هاي مرتبط با بهره وري (Accreditation body ) در راستاي اعتباربخشي فعاليت‌هاي سازمان‌هاي ملي بهره‌وري و APO مورد تاييد قرار گرفت. در اين مدل، توانمندسازي سازمان‌هاي ملي بهره‌وري كشورهاي عضو و نيز تربيت مشاوران و مروجين بهره‌وري، مروجين بهره‌وري سبز، اعتباردهي جوايز بهره‌وري حوزه خدمات عمومي جهت احراز صلاحيت براي تبديل شدن به عنوان بازوهاي اجرايي APO در امر اعتبارسنجي در دستور كار قرار دارد.
فاطمه پهلواني، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران نيز در اين جلسه خواستار مشاركت فعال همه كشورهاي عضو APO از جمله كشورهاي توسعه يافته و پيشرو در حوزه بهره‌وري براي انتقال دانش و تجارب موفق ساير كشورها شد و بر آمادگي و علاقه مندي جمهوري اسلامي ايران براي مشاركت در برنامه‌هاي فوق تاكيد كرد.
شصت و يكمين اجلاس شوراي حكام سازمان بهره‌وري از 21 تا 23 فروردين ماه 1398 در مانيل پايتخت فيليپين در حال برگزاري است. 
1833 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL