مطالب جديد
1397/7/23 10:30:24
آغاز به كار ويدئوكنفرانس بين‌المللي «نوآوري مديريتي در صنايع كوچك و متوسط»
 

ويدئوكنفرانس بين‌المللي سازمان بهره‌وري آسيايي (APO) با موضوع «نوآوري مديريتي در صنايع كوچك و متوسط» صبح امروز – دوشنبه 23 مهرماه 1397 – در سازمان ملي بهره‌وري ايران آغاز به كار كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، در ابتداي اين دوره كه 30 شركت‌كننده از كشورمان از سازمان‌ها و نهادهاي دولتي و بخش خصوصي و همچنين شركت‌كنندگاني از كشورهاي ويتنام، پاكستان، فيليپين، سريلانكا و هند به‌صورت آنلاين حضور دارند، محمود كريمي، هماهنگ‌كننده علمي اين دوره به تشريح اهداف و موضوعات موردنظر پرداخت.
پس از آن اساتيد اين دوره از دو كشور ژاپن و هند به صورت آنلاين ارائه موضوعات تخصصي اين دوره از جمله مروري بر روندهاي نوظهور مديريت نوآوري در صنايع كوچك و متوسط (SME) و نوآوري از طريق «تفكر طراحي» را آغاز كردند. 
در ادامه اين ويدئوكنفرانس بين‌المللي ضمن بازديد شركت‌كنندگان از واحدهاي فعال در ارتباط با محتويات علمي موردنظر، موضوعاتي از قبيل استراتژي‌هاي نوآوري، سيستم‌هاي عملياتي براي نوآوري پايدار، ارزيابي ابزارها و استراتژي‌هاي نوآورانه و ضرورت حمايت دولتي براي ايجاد نوآوري در صنايع كوچك و متوسط ارائه خواهد شد.

به‌اشتراك‌گذاري تجارب بين‌المللي در زمينه بهره‌وري
در حاشيه آغاز به كار اين ويدئوكنفرانس، علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با اشاره به عضويت جمهوري اسلامي ايران در سازمان بهره‌وري آسيايي (APO)، خاطرنشان كرد: سازمان ملي بهره‌وري ايران با همكاري APO در زمينه مديريت دانش و انتقال و به اشتراك‌گذاري تجارب بين‌المللي در راستاي ارتقاي بهره‌وري گام بر مي‌دارد چرا كه بهره‌وري در همه شرايط به ويژه شرايط كنوني كشور بسيار راهگشاست.
وي در ادامه با تاكيد بر نقش SMEها در اقتصاد ملي تصريح كرد: بر همين اساس بهره‌گيري از نوآوري و فناوري به‌منظور نيل به افزايش كيفيت و رقابت‌پذيري و كاهش قيمت تمام شده صنايع كوچك و توسعه بسيار اهميت دارد كه اميد مي‌رود برگزاري دوره‌هاي آموزشي بين‌المللي و انتقال و به‌اشتراك‌گذاري دانش ارائه شده از طريق بنگاه‌هاي شركت‌كننده در اين دوره‌ها و همچنين همكاري سازمان‌هاي توسعه‌اي از جمله سازمان مديريت صنعتي و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي موثر و كارگشا باشد.


گزارش تصويري

758 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL