اخبار
1398/1/21 9:0:35
مهندس فاطمه پهلواني با دبيركل APO ديدار و گفت‌وگو كرد
 

در حاشيه برگزاري شصت و يكمين اجلاس شوراي حكام سازمان بهره‌وري آسيايي در كشور فيليپين، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با دبير كل سازمان بهره‌وري آسيايي (APO) و مديران مالي اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، در اين نشست كه به منظور بررسي پيامدهاي خروج آمريكا از برجام بر روابط بانكي ايران و ژاپن و سطح مشاركت جمهوري اسلامي ايران در پروژه‌هاي مختلف آموزشي، تحقيقاتي و مشاوره‌اي APO برگزار شد، فاطمه پهلواني، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران ضمن ابراز تاسف از عدم كاميابي دبيرخانه سازمان بهره‌وري آسيايي براي يافتن راهكار مناسب جهت عبور از موانع ياد شده، خواستار تسريع و تعميق بررسي‌هاي كارشناسي و فني از سوي طرف ژاپني شده و بر علاقه‌مندي متخصصان و كارشناسان حوزه‌هاي مختلف بهره‌وري در كشور براي مشاركت در انواع پروژه‌هاي APO و لزوم توسعه پروژه‌هاي مشاوره‌اي و تحقيقاتي ويژه ايران با همكاري سازمان بهره‌وري آسيايي تاكيد كرد.
علاوه بر آن، راهكارهاي مالي ايران كه پيش تر با همكاري وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران به سازمان بهره‌وري آسيايي ارائه شده بود، مورد بررسي مجدد قرار گرفت.
دبيركل APO و مديران مالي آن نيز با ارائه گزارشي از وضعيت اجراي پروژه‌هاي سازمان بهره‌وري آسيايي كه با مشاركت ايران در حال انجام است، به تلاش‌هاي دبيرخانه براي معافيت APO از تحريم‌هاي آمريكا و يافتن بانك‌هاي فعال غيرژاپني كه امكان انتقال وجوه مربوط به ايران را داشته باشند، اشاره كردند.
با اين وجود، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران، شكنندگي سازوكار اجرايي فعاليت‌هاي APO را كه به واسطه تحريم‌هاي ظالمانه و غيرقانوني آمريكا آسيب پذير شده است، غيرقابل قبول دانست و بر عزم سازمان ملي بهره‌وري ايران به عنوان رابط اصلي دولت جمهوري اسلامي ايران با APO براي ادامه فعاليت‌هاي فني و تخصصي خود تاكيد كرد.
در پايان مقرر شد با تعيين يك سازوكار اجرايي منعطف مالي، برنامه‌هاي مختلف تك كشوري و چند كشوري جمهوري اسلامي ايران در سال‌هاي 2019 و 2020 ميلادي اجرا شود.
در اين صورت، سه پروژه ميزباني سال 2019 ميلادي، تعريف پروژه‌هاي خدمات كارشناسي فني، بازديدهاي مطالعاتي فني و ساير پروژه‌هاي آموزشي، تحقيقاتي و مشاوره‌اي در حوزه بهره‌وري در دستور كار سازمان ملي بهره‌وري ايران قرار خواهد گرفت.

 
460 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL