English | فارسي
اخبار
1396/10/4 18:17:54
گزارشي كوتاه از مراسم اختتاميه و تجليل از آثار سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران عصري بياد ماندني براي پاسداشت و بهره‌وري آب با حضور آينده‌سازان اين مرز و بوم
 
مراسم اختتاميه و تجليل از آثار سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران عصر روز چهارشنبه، 29 آذرماه 1396 در خانه هنرمندان ايران برگزار شد تا برگزيدگان اين مسابقه، لوج تقدير و جوايز خود را به رسم يادبود دريافت كنند.
به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، اين مراسم از ساعت 14 با پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و آياتي از كلام الله مجيد آغاز شد، در حالي كه علاوه بر حضور گروهي از مسئولان مربوطه، جمعي از شركت‌كنندگان و برگزيدگان مسابقه به‌همراه والدين خود از شهرهاي دور و نزديك  در سالن «استاد شهناز» خانه هنرمندان ايران حضور داشتند تا عصر به‌ياد ماندني و فضاي دلنشيني در پاسداشت و بهره‌وري آب با حضور آينده‌سازان اين مرز و بوم شكل گيرد.

رشد 50 درصدي در دريافت آثار
پس از خوشامدگويي مجري برنامه، سركار خانم فاطمه مرادي‌زاده كرماني، رئيس گروه حوزه رياست و روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران به ارائه گزارش كوتاهي از روند اجراي مسابقه پرداخت. وي هدف اصلي اين مسابقه را، افزايش آگاهي و توجه كودكان و نوجوانان در زمينه اصلاح الگوي مصرف، حفاظت از منابع طبيعي و بهره‌وري آب، ترويج فعاليت‌ها و اقدامات بهره‌ورانه در جامعه و تشويق آنها به عرضه توانمندي‌ها، استعدادها و پتانسيل‌هاي خود دانست. 
وي ادامه داد: در مجموع 1844 اثر از شهرهاي بزرگ و كوچك ايران و حتي از روستاهاي دورافتاده به دبيرخانه اين مسابقه واصل شده، كه  از رشد بيش از 50 درصدي نسبت به دومين دوره اين مسابقه برخوردار بوده است. بدين ترتيب كه 343 اثر در گروه سني 4 تا 6 سال، 657 اثر در گروه سني 7 تا 9 سال، 540 اثر در گروه سني 10 تا 12 سال و 255 اثر نيز در گروه 13 تا 16 سال به دبيرخانه مسابقه رسيد، هر چند 49 اثر با توجه به نقص اطلاعات از دور مسابقه حذف شدند.
به‌گفته وي، رشد آثار واصله به دبيرخانه اين مسابقه، مرهون همكاري دستگاه‌هاي مختلف دولتي، عمومي و حتي خصوصي بوده است.
در ادامه اين مراسم، نماهنگي از فرآيند برگزاري اين مسابقه از جمله اطلاع‌رساني فراخوان، دريافت و كدگذاري آثار، مراحل داوري و اجراي مسابقه پخش شد و پس از آن، مهندس علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران روي سن آمد تا سخنان خود را ايراد كند.

خلاقيت؛ كليد موفقيت
مهندس علي‌اكبر اولياء در ابتدا با بيان اينكه برنامه‌ريزي و هدف‌گذاري براي اجراي اين مسابقه در زمان رياست سابق سازمان، سركار خانم دكتر رويا طباطبايي يزدي صورت گرفته، ضمن  تشكر از ايشان و ابراز خرسندي از استقبال صورت گرفته از اين مسابقه از سوي خانواده‌ها كه هم به مباحث جدي كشور توجه دارند و هم علاقه‌مند به رشد و تربيت فرزندان دلبندشان هستند، گفت: خداوند، خالق و خلاق است و همه آفرينش از نانو ذرات تا كهكشان‌ها را با محسابات علمي پيچيده آفريده و زمينه زندگي انسان‌ها بر روي اين كره خاكي را فراهم كرده است. و انتظار دارد انسان‌ها نيز خلاق باشند.
وي تاكيد كرد: خداوند متعال به ما فكر، انديشه و ظرفيت خلاقيت را بخشيده و از سوي ديگر اين امكان را نيز داريم كه از فكر خود استفاده نكنيم. انسان‌ها در ميان اين دو وجه در نوسان هستند. برخي از فكر و انديشه زياد بهره مي‌گيرند، برخي بيشتر فراموش‌كار هستند. اما هر اندازه ما از فكر خود استفاده مي‌كنيم، بيشتر موفق خواهيم بود و خدايي‌تر هستيم.

بهره‌وري و استفاده از فرصت‌ها
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در ادامه به بيان تعريف ساده‌اي از بهره‌وري پرداخت و گفت: بهره‌وري يعني اينكه با فكر خود از آنچه خداوند در اختيار ما گذاشته و همه نعمت‌هايي كه داريم به درستي استفاده كنيم. اگر اين ويژگي را داشته باشيم، بهترين استفاده را از نعمت‌ها و امكاناتي كه در اختيار ماست خواهيم برد و اگر فراموش‌كار باشيم بهرحال نعمت‌ها و فرصت‌ها را از دست مي‌دهيم. 
وي ادامه داد: ما امروز متاسفانه هم در مقياس فردي و هم در مقياس اجتماعي با فراموش‌كاري‌هايي روبه‌رو هستيم كه سبب شده بهره‌وري كاهش يابد. متاسفانه از نعمت‌هايي برخورداريم كه به درستي نمي‌شناسيم يا به‌خوبي از آنها استفاده نمي‌كنيم.
اولياء به موضوع «آلودگي هوا» به‌ويژه در كلانشهرها اشاره كرد و ادامه داد: در كنار مشكلاتي كه امروز در زمينه هوا با آن روبه رو هستيم، در مساله آب نيز امروز با چالش‌هايي مواجهيم و اگر نتوانيم از آب كه دومين عنصر حياتي براي زنده بودن انسان‌ها و همه جانداران است، به درستي صيانت كنيم، در آينده با مشكلات جدي روبه‌رو خواهيم شد.

يك مسابقه و فرصت هاي پيش‌رو
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در ادامه به فلسفه برگزاري سومين مسابقه نقاشي اين سازمان با موضوع بهره‌وري آب اشاره كرد و گفت: با برگزاري اين مسابقه تلاش شده تا توجهات را به اين موضوع معطوف كرده كه آب، عنصر حياتي است و اگر بخواهيم به زندگي خود ادامه دهيم، بايد به اندازه كافي آب در اختيار داشته باشيم. 
وي تصريح كرد: آب براي كشاورزي، براي توليد محصولات و پرورش دام و توليدات دامي براي تامين غذاي انسان‌ها نيز موردنياز است. همه اينها و همه نيازهايي كه انسان به آب دارد، نشان مي دهد كه آب، موضوع بسيار مهمي به‌ويژه براي نسل جوان و نسل‌هاي آينده ماست كه به آب نياز دارند. اگر به درستي از منابع آب استفاده نكنيم، مشكلات بسياري در اين زمينه براي خود و نسل‌هاي آينده ايجاد خواهد شد.
مهندس اولياء در ادامه، بار ديگر از استقبال صورت گرفته از سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران اظهار خرسندي كرد و ادامه داد: شركت در اين مسابقه از دو جهت حائز اهميت است، اولين اينكه نونهالان و كودكان از ابتداي زندگي خود اهميت آب را مي‌شناسند تا هم در زندگي شخصي خود به اهميت صرفه‌جويي و بهره‌وري آب توجه كنند، هم در آينده ممكن است مسئوليت‌هايي را در زمينه‌هاي مختلف برعهده بگيرند، بنايراين مي‌توانند در مديريت خود و برنامه‌ريزي‌ها به گونه‌اي عمل كنند كه آب به‌درستي مصرف شود تا در آينده با مشكلاتي مواجه نباشيم، كه در حال حاضر در اين زمينه وجود دارد.
وي افزود: نكته دوم در اين زمينه، «آفرينش‌ها و خلاقيت‌هاي كودكان و نوجوانان» است، به اين معنا كه اگر فهميديم كه موضوعي مهم است، چطور فهم صورت گرفته را بيان كرده و احساس خود را بروز دهيم. اين بسيار حائز اهميت است كه كودك و نوجوان آنچه در ذهن خود دارد، بتواند انتقال دهد و پيامي را كه از اهميت موضوع درك مي‌كند، بتواند ثبت و منتقل كند. اين آغاز يك مسير مي‌تواند باشد. 

كودكان و نوجوانان و آغاز يك راه طولاني اما تاثيرگذار
رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران خاطرنشان كرد: قطعا كودكان و نوجواناني كه با اين مسابقه كار خود را شروع كردند، در آينده قدم‌هاي بزرگ‌تر و موثرتري را برخواهند داشت. بدين ترتيب خواهند توانست در آينده يك نقاش، يك نمايش‌نويس و يك فيلمساز شوند يا مي‌توانند يك اثر بزرگ در اين زمينه خلق كنند و يا مديري باشند كه با درك ابعاد موضوع در حوزه فرهنگ آنچه را كه بعد فرهنگي بهره‌وري است را شكل دهند و در اين زمينه تاثيرگذار باشند تا بتوان به يك حد مطلوب از بهره‌وري از جمله در بهره‌وري آب دست يافت.
وي در پايان صحبت‌هاي خود تصريح كرد: در واقع با انجام و ادامه اين‌گونه فعاليت‌ها مي‌توان به همگرايي عمومي و باور مشترك در سطوح اجتماعي رسيد كه در مورد آب چگونه بايد رفتار كرد. اين آغاز راه است و اگر اين حركت‌ها به ويژه با محوريت نسل‌هاي جوان ادامه يابد، قطعا مي‌توان آينده بهتري را رقم زد و به‌يك حد مطلوبي از عقلانيت در مصرف آب و ديگر نعمت‌هاي الهي دست يافت تا بدين ترتيب مطمئن شويم كه يك زندگي باثبات و بدون تنش خواهيم داشت و نسل آينده با سرنوشت تلخي روبه‌رو نخواهد بود.

قصه و غصه آب
در ادامه مراسم اختتاميه سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران، خانم آذر فولادي از شهرستان لنجان منطقه باغ بهادران اصفهان به قصه گويي درباره آب براي كودكان و نوجوانان حاضر پرداخت كه مورد استقبال حاضران در سالن پرداخت. در اين قصه كوتاه، ضمن بيان مشكلات موجود در زمينه آب، راه‌هاي استفاده بهينه از آب با قصه‌پردازي و بهره‌گيري از شخصيت‌پردازي در قابل حيوانات يك جنگل مطرح شد. 
در ادامه نيز مهندس رضا راعي، رئيس گنجينه ملي آب ايران به عنوان سخنران مدعو در سخنان كوتاهي به بيان اهميت موضوع آب اشاره كرد. وي در ابتدا با بيان اين‌كه واژه «بهره‌بري» هم‌آوا با واژه بهره‌وري است، تصريح كرد: بايد تلاش شود تا براي فرزندان و نسل جوان و ديگر اقشار جامعه «بهره‌بري» آب را تشريح كنيم. به اين معنا كه چگونه از آب بايد بهره ببريم و چگونه درست مصرف كنيم، چرا كه بهره بردن از آب براي شرب، كشاورزي و ديگر موارد از اهميت بسياري برخوردار است. همان طور كه در قرآن مجيد نيز آمده است كه «وجعلنا من الماء كل شيءٍ حي.» (هر چيز زنده‌اي را از آب قرار داديم.)
رئيس گنجينه ملي آب ايران با بيان اينكه در برنامه پنجم توسعه، وزارت جهاد كشاورزي موظف شده بهره‌وري آب در كشاورزي را به بالاي 40 درصد برساند، خاطرنشان كرد: اين موضوع نشان مي‌دهد كه 60 درصد از آب در بخش كشاورزي هدر مي‌رود و به‌نظر مي‌رسد در صنعت، شرب و بهداشت هم به همين منوال باشد. 
وي ادامه داد: بر اساس استاندارد بين‌المللي ميزان مصرف براي هر نفر براي شرب و بهداشت در يك روز، 150 ليتر است، اما متاسفانه مصرف روزانه آب براي هر نفر در كشور ما به 200 تا 230 ليتر يا حتي در برخي روستاها 300 ليتر مي‌رسد. لذا بايد با صرفه‌جويي بايد اين استانداردها را رعايت كنيم يا حداقل به آن نزديك شويم.

نسل جوان و لزوم حركت در مسير توسعه پايدار 
راعي، «توسعه پايدار» را موضوع مهم ديگري دانست كه بايد نسل جوان را با آن آشنا كرد و افزود: توسعه پايدار به اين معناست كه توسعه و رشد كشورها به گونه‌اي باشد كه علاوه بر اين‌كه براي بالابردن سطح زندگي نسل امروز، خود و فرزندان‌مان تلاش مي‌كنيم، به فكر آينده فرزندان خود نيز باشيم. يعني به‌گونه‌اي به عنوان مثال از آب استفاده كنيم كه براي آنها نيز آب باقي بماند. بالاخره همه منابع موجود براي ما و اين نسل نيست و به صورت امانت در اختيار ماست و ما بايد آب را با همين كيفيت و كميت در اختيار نسل بعدي قرار دهيم.
وي در ادامه به بيان چند مثال در زمينه مصرف آب اشاره كرد و گفت: به عنوان مثال در بخش توليد كشور به ازاي يك متر مكعب آب، 900 گرم توليد وجود دارد در حالي‌كه در كشورهاي اروپايي، توليد از اين ميزان آب به 3 كيلوگرم هم رسيده است. بهره‌وري به اين معناست كه از اين ميزان آب مصرفي، طوري رفتار كنيم كه بتوانيم توليد بيشتري را داشته باشيم كه اين همان استفاده بهينه از آب است. به‌علاوه كشورمان در وضعيت خشك و نيمه خشك قرار دارد و بايد به فكر آينده كشور نيز باشيم.
وي با بيان تعريف ساده‌اي از «سرانه آب» خاطرنشان كرد: در حدود 30 سال پيش سرانه آب به ازاي هر يك نفر 16 متر مكعب آب در اختيار داشتيم، در حالي كه در حال حاضر اين ميزان به 12 متر مكعب رسيده و اگر اين رقم به زير 10 متر مكعب ه برسد، شاهد بحران آب در كشور خواهيم بود.

فرهنگ‌سازي، نقشه راه بهره‌وري 
رئيس گنجينه ملي آب ايران با اظهار اميدواري در اين زمينه كه بتوان با فرهنگ‌سازي در ميان نسل جوان كشور، آنها را به سمت مصرف بهينه سوق دهيم، خاطرنشان كرد: همچنين ما پدران و مادران وظيفه داريم با مصرف درست، در اين زمينه الگوي مناسبي براي فرزندان خود باشيم.
وي از رشد فوتبال در ژاپن به عنوان مثالي در زمينه فرهنگسازي اشاره كرد و گفت: در اين زمينه نه تنها مسابقات فوتبال در مدارس ژاپن به‌منظور شناسايي و آموزش استعدادها برگزار مي‌شد، انيميشن «فوتباليست‌ها» نيز در همين راستا ساخته شد. آنها بعد از 20 سال در اين زمينه به نتيجه رسيده‌اند و امروز ژاپن به يكي از كشورهاي موفق در فوتبال آسيا بدل شده است.
مهندس رضا راعي با تاكيد بر اينكه نياز است بر نسل جوان كار فرهنگي انجام شود، تصريح كرد: اگر راه درست را در اين زمينه پيش بگيريم، ثمره اين تلاش‌ها از فردا نتيجه خواهد داد و حتي نياز نيست 20سال به انتظار بنشينيم. امروز فرزند ما اگر آموزش ديد و فهميد كه انجام اين كارها ضروري است، با توجه به ضريب هوشي بالاي ايراني‌ها به‌خصوص اين نسل، اگر آموزش به‌درستي ارائه شود، شاهد نتيجه مناسبي در اين زمينه خواهد بود.
وي در پايان به برخي فعاليت‌هاي گنجينه ملي آب ايران اشاره كرد و گفت: آموزش به كودكان و نوجوانان بر اساس آموزه‌هاي ديني و بهره‌گيري از تجارب بين‌المللي يكي از فعاليت‌هاي جدي در اين زمينه است. به‌عنوان مثال تلاش داريم يك مسابقه با محوريت روزنامه‌هاي ديواري در زمينه مصرف آب برگزار كنيم كه اميدوارم سازمان ملي بهره‌وري ايران نيز در اين زمينه مشاركت كند.

برگزيدگان 4 تا 6 سال
در ادامه مراسم اختتاميه سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان، خانم مامك يحيي‌پور (از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان) به نمايندگي از هيات داوران اين مسابقه به‌قرائت بيانيه هيات داوران پرداخت. خانم ثريا حبيبي از انجمن هنرمندان نقاش ايران و آقاي نادر موسوي فاطمي از موسسه سرزمين باران دو داور ديگر اين مسابقه بودند.
پس از قرائت بيانيه هيات داوران، فرصت به تجليل از آثار برتر اين مسابقه رسيد. در هر يك از 4 گروه سني، از 3 اثر «برگزيده»، 4 اثر «شايسته تقدير» و «راهيافته به نمايشگاه» تجليل شد. بدين ترتيب در ابتدا تجليل از آثار برتر در گروه سني 4 تا 6 سال آغاز شد. بدين منظور ابتدا علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران، گيتا جهانگيري، معاون برنامه‌ريزي، آموزش و شبكه بهره‌وري و فاطمه مرادي‌زاده كرماني، رئيس گروه حوزه رياست و روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران به‌همراه مامك يحيي‌پور، به‌عنوان نماينده هيات داوران و آذر فولادي، مدير پژوهشسراي استاد منصور اميني باغبهادران براي اهداي لوح تقدير و اهداي جوايز روي سن رفتند.
پس از آن، بالاخره نوبت به صاحبان آثار برتر رسيد. بدين ترتيب، الينا فاضلي‌مهر و زهرا محمودي، هر دو از تهران روي سن رفتند و جايزه خود را دريافت كنند. ديگر اثر راهيافته به‌نمايشگاه اثر مهرسا رضايي ارشد از كرمانشاه بود كه با توجه به عدم حضورش، لوح تقدير و جايزه اهدايي، براي وي ارسال مي‌شود. پس از آن نوبت به آثار «شايسته تقدير» در گروه سني 4 تا 6 سال رسيد كه بر همين اساس، ماني محبي از ساري جايزه و لوح تقدير خود را دريافت كرد. ديگر اثر شايسته تقدير در اين رده سني، به مريم استيارزاده فريد از تهران رسيد كه وي نيز جايزه خود را دريافت كرد. ديگر آثار شايسته تقدير در گروه سني 4 تا 6 سال، به سيد مهديار حسيني از تهران و احسان فاطمي سالانقوچ از شهر بجنورد استان خراسان شمالي تعلق گرفت كه با توجه به حاضرنبودنشان در سالن، جوايز و لوح‌ها برايشان ارسال خواهد شد. 
حنيف حاج اميني از تهران، فاطمه دهقاني از شيراز و آرشيدا رئوفي از اهواز نيز از سوي هيات داوران مسابقه به‌عنوان «آثار برگزيده» در اين گروه سني شناخته شده بودند كه با حضور روي سن، جوايز و لوح‌هاي تقدير خود را دريافت كردند.

نفرات برتر در گروه سني 7 تا 9 سال
سپس، نوبت به اهداي لوح تقدير و جوايز آثار برتر در گروه سني 7 تا 9 سال رسيد. بدين ترتيب النا سعادتي  و نياز صالح شادهي از تهران جوايز خود را به‌عنوان صاحبان اثر راهيافته به نمايشگاه دريافت كردند و جايزه و لوح تقدير پريا پناهي درچه از اصفهان نيز براي وي ارسال خواهد شد. در ادامه اميرحسين رستميان از سمنان و آنيتا دهستاني از كرج جوايز خود را به عنوان اثر شايسته تقدير در گروه سني 7 تا 9 سال دريافت كردند و جوايز و لوح‌هاي تقدير ستايش كريمي از خرم‌اباد و محمدحامد حجت از كرمان براي آنها ارسال خواهد شد.
در اين گروه سني عليرضا محمدنيا به‌عنوان اثر برگزيده جايزه و لوح تقدير خود را دريافت كرد و جوايز ديگر آثار برگزيده در گروه سني 7 تا 9 سال يعني ستايش صادقي نقدعلي از جهرم فارس و اوژن معماربوري از تهران نيز براي آنها ارسال خواهد شد. 
از نكات قابل توجه اين مراسم اين بود بود كه در اين بخش فاطمه دهقاني، يكي از برندگان گروه سني 4 تا 6 سال به درخواست خود سوره «شمس» را با لحني دلنشين براي حاضران قرائت كرد و آنيتا دهستاني از برندگان گروه سني 7 تا 9 سال نيز يكي از سوره‌هاي قرآن را به زبان انگليسي براي حاضران خواند كه از سوي مهندس علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران نيز جوايز ويژه‌اي به آنها تعلق گرفت.
در اين بخش، برندگان حاضر در سالن در گروه‌‌هاي سني 4 تا 6 سال و 7 تا 9 سال به رسم يادبود يك عكس يادگاري با حضور مهندس علي اكبر اولياء گرفتند.

اهداي لوح و جوايز گروه سني 10 تا 12 سال
در اين بخش در ابتدا آثار نيوشا جمالي نيري از اردبيل، هستي حيدري از اهواز و مليكا امجديان از كرمانشاه  به‌عنوان راهيافته به نمايشگاه در گروه سني 10 تا 12 سال معرفي شدند كه هيچ يك در سالن حاضر نبودند ولي جايزه براي آنها ارسال خواهد شد.در ادامه نيز لوح تقدير و جوايز عرفان كريمي فرد، آيدا منتهايي، امير حسين نساج حسني هر سه از تهران به عنوان آثار شايسته تقدير در گروه سني 10 تا 12 سال اهدا شد. ديگر جايزه اين بخش متعلق به گلاله گل محمدي از شهر بوكان استان آذربايجان غربي بود كه جايزه و لوح تقدير براي ارسال مي‌شود. در ادامه هم نوبت به‌ آثار برگزيده اين گروه سني رسيد. بر اين اساس، زهرا شمس قوجه بيگلو از اردبيل و علي اكبر اخوان از آمل روي سن رفتند و جوايز خود را دريافت كردند و جايزه ديگر برنده اين بخش، يعني آرمين صفري از گرگان با توجه به عدم حضور برايش ارسال مي‌شود.

برگزيدگان گروه سني 13 تا 16 جوايز خود را دريافت كردند
در پايان نوبت به اهداي لوح تقدير و جوايز آثار برتر گروه سني 13 تا 16 سال رسيد. بر همين اساس در بخش آثار راهيافته به نمايشگاه در اين گروه سني، زينب شاهوردي از تهران روي سن آمد و جايزه و لوح تقدير خود را دريافت كرد. حوريا اميري واناتي از اصفهان و نيلوفر رحيمي از گرگان ديگر برندگان اين بخش بودند. سپس لوح هاي تقدير و جوايز آثار شايسته تقدير در گروه سني 13 تا 16 سال اهدا شد. مليكا صفايي‌نيا از تهران تنها برنده اين بخش بود كه در سالن حضور داشت و لوح تقدير و جايزه خود را دريافت كرد. ديگر آثار شايسته تقدير به آرش مرادي از اهواز، فاطمه خسروي محمدسلطان از بيرجند و آنيتا بختياري از ديواندره كردستان تعلق گرفت كه با توجه به دوري فاصله شهرهايشان، امكان حضور در اين مراسم را پيدا نكرده بودند و جوايز براي آنها ارسال خواهد شد. 
در پايان اين بخش نيز آثار برگزيده در گروه سني 13 تا 16 سال معرفي شدند. كوثر كيائي رضاقلي از گرگان، مازيار قوامي خاكستر از مشهد و حسن محمدي از اردبيل صاحبان اثر برگزيده در اين گروه سني بودند كه با توجه به عدم حضور آنها در سالن، لوح‌هاي تقدير و جوايزشان از سوي دبيرخانه مسابقه براي آنها ارسال خواهد شد. گفتني است لوح‌هاي تقدير و جوايز اين بخش نيز از سوي مهندس علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران، ياسر ذوالفقاري مقري، معاون توسعه مديريت و منابع اين سازمان و سيد محمدحسين استاد، مدير روابط عمومي بانك ايران زمين (از حاميان مالي در بخش جوايز) به صاحبان آثار برتر برگزار شد تا در پايان با برندگان دو گروه سني 10 تا 12 سال و 13 تا 16 سال عكسي به‌يادگار بگيرند. 
شايان ذكر است همزمان با مراسم اختتاميه و تجليل از آثار برتر سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران، نمايشگاهي از آثار برتر در خانه هنرمندان ايران نيز برپا شده بود كه مورد استقبال بازديدكنندگان و حاضران قرار گرفت. اجراي برنامه را نيز مائده نورمحمدي، مجري جوان و خوش‌آتيه كشورمان برعهده داشت.

فايل‌هاي مرتبط:
اسامي برگزيدگان سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران با موضوع «بهره‌وري آب»
بيانيه هيات داوران
گزارش برنامه «رخداد» شبكه دوم سيما از مراسم اختتاميه سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان سازمان ملي بهره‌وري ايران
گزارش تصويري مراسم اختتاميه و تجليل از آثار برتر سومين مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان
  

 

 
Powered by Tetis PORTAL