اخبار
1397/8/9 12:12:10
دوره آموزشي APO با عنوان «مديريت پسماند در كسب و كار كشاورزي»؛ 6 الي 9 آذر
 
دوره آموزشي سازمان بهره‌وري آسيايي (APO) با عنوان «مديريت پسماند در كسب و كار كشاورزي» از سه‌شنبه 6 تا جمعه 9 آذرماه 1397 با همكاري سازمان ملي بهره‌وري ايران از طريق سامانه ويدئوكنفرانس برگزار مي‌شود.
به‌گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، هدف از اجراي اين برنامه، افزايش دانش شركت‌كنندگان از روندهاي اخير و روش‌هاي نوآورانه در مديريت پسماند كشاورزي (AWM)، ايجاد شناخت درباره مديريت نوآورانه پسماند كشاورزي و تكنيك‌هاي خلاقانه حل مساله از جمله توليد محصولات با ارزش افزوده بالا از پسماند كشاورزي و مواد غذايي براي افزايش منافع شركت‌هاي صنايع كشاورزي و تشويق روش‌هاي بهتر مديريت پسماند كشاورزي با بالا بردن آگاهي از توليد و مصرف پايدار در كسب و كار كشاورزي است. 
شايان ذكر است كه پسماندهاي كشاورزي، شامل محصولات جانبي و بخش‌هايي از محصول اصلي است كه امكان فرآوري و ارزش آفريني در فرآيند توليد دارد كه مي‌تواند در ارتقاي بهره‌وري به‌ويژه در بخش كشاورزي اثرگذار باشد.
اين برنامه شامل سخنراني آنلاين اساتيد بين‌المللي و تعامل مرتبط با موضوع برنامه، انجام بحث‌هاي گروهي، بازديدهاي ميداني و بررسي دستاوردهاي آن، انجام مطالعات موردي و در نهايت برگزاري آزمون خواهد بود.
در اين دوره آموزشي، كه با مشاركت شش كشور عضو APO شامل سريلانكا، پاكستان، نپال، ‌هند، بنگلادش و جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود، شركت‌كنندگاني از بخش‌هاي مختلف دولتي و خصوصي حضور خواهند داشت. اساتيد دوره از كشورهاي ژاپن، كره جنوبي و سريلانكا هستند. همچنين سازمان ملي بهره‌وري ايران در نظر دارد اين دوره‌ را به‌صورت زنده نيز براي ساير علاقه‌مندان پخش كند.

مباحث علمي كه در اين دوره ارائه مي‌شود بشرح ذيل است:
‏-معرفي مديريت پسماند در كسب و كار كشاورزي شامل درك مفاهيم، تعيين مشخصات و يكپارچه‌سازي كشاورزي و پسماند كشاورزي، وضعيت و روند كنوني در مديريت پسماند كشاورزي در مزرعه و مراحل بعد از برداشت محصول، چالش‌هاي بازيابي پسماند و فرصت‌هاي قابل پيش بيني در كسب و كار در صنايع كشاورزي
‏-استراتژي‌هاي مديريت پسماند در كسب و كار كشاورزي شامل روش‌هاي فني براي بازسازي و بازيافت حداكثري جهت بهره‌برداري عمومي از منابع، گنجاندن مديريت پسماند به عنوان يك مدل محتمل كسب و كار، بررسي و كاوش ابزارها، متدولوژي‌ها و تكنيك‌هاي تغيير شكل پسماند كشاورزي و غذا به منابع مفيد  
‏-فعاليتهاي نهادي براي ترويج مديريت پسماند كشاورزي شامل ابتكارات دولتي و طرح‌هاي قانوني براي ترويج اجراي مديريت پسماند كشاورزي، معرفي و بررسي مطالعات موردي موفق در استقرار مديريت پسماند كشاورزي به عنوان يك تمرين عملياتي مشترك در بخش‌هاي عمومي و خصوصي

لينك‌هاي مرتبط:
اطلاعات تكميلي و فرم‌هاي ثبت‌نام

 

 

720 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL