رويدادها
1397/2/16 9:32:7
نشست تخصصي در زمينه «هزينه‌يابي جريان مواد»
 
نشست تخصصي «هزينه‌يابي جريان مواد(MFCA)» از ساعت 9:30 تا 13 روز چهارشنبه – 26 ارديبهشت‌ماه 1397 - از سوي سازمان ملي بهره‌وري ايران و با حضور جمعي از متخصصان و اساتيد، نمايندگان كميته‌هاي بهره‌وري دستگاه‌هاي اجرايي كشور، نمايندگان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها و جمعي از مروجان حوزه MFCA برگزار مي‌شود.
به‌گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، اين نشست تخصصي با توجه به اهميت و نقش مهم تكنيك «هزينه‌يابي جريان مواد» در ارتقاي بهره‌وري و بهبود مستمر و در راستاي ايجاد و گسترش شبكه MFCA متشكل از متخصصان و دانش آموختگان اين عرصه توسط سازمان ملي بهره‌وري ايران در دستور كار قرار گرفته است. 
لازم به ذكر است كه يكي از پيامدهاي نامطلوب فعاليت‌هاي صنعتي و اقتصادي، توليد ضايعات و انتشار انواع آلاينده‌ها به محيط زيست بوده كه علاوه بر تهديد سلامت انسان و تخريب محيط زيست،‌ منجر به اتلاف گسترده منابع مالي و سرمايه‌هاي ملي مي‌شود. فرايند هزينه‌يابي جريان مواد (MFCA)، به عنوان يكي از تكنيك‌هاي پيشرفته و نوين ارتقاي بهره‌وري به‌ويژه بهره‌وري سبز از سال‌ها پيش مورد توجه فعالان حوزه صنعت، كشاورزي، خدمات و محيط زيست در كشورهاي توسعه‌يافته‌اي همچون آلمان و ژاپن قرار گرفته است. همچنين سازمان بهره‌وري آسيايي(APO) با ترويج آن در ميان كشورهاي در حال توسعه در منطقه آسيا، به دنبال دستيابي به اقتصادي پايدار در ميان كشورهاي عضو اين سازمان است. 
بر اساس اين گزارش، پيش از اين نيز دوره‌هاي تخصصي و ويدئو كنفرانس‌هاي بين‌المللي، كارگاه‌هاي آموزشي در سطوح داخلي و بين‌المللي با همكاري سازمان بهره وري آسيايي (APO) در اين زمينه برگزار شده است. 
اين نشست تخصصي به ميزباني سازمان ملي بهره‌وري ايران در سالن كنفرانس سازمان اداري و استخدامي كشور به‌نشاني تهران، خيابان شهيد بهشتي، روبروي خيابان پاكستان، ساختمان شماره 2، طبقه پنجم برگزار خواهد شد.
1641 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL