اخبار
1397/7/28 8:12:15
دوره آموزشي اينترنتي «نوآوري مديريتي در صنايع كوچك و متوسط» پايان يافت
 

دوره آموزشي سازمان بهره‌وري آسيايي با موضوع «نوآوري مديريتي در صنايع كوچك و متوسط» با همكاري سازمان ملي بهره‌وري ايران در سالن ويدئو كنفرانس اين سازمان از 23 تا 26 مهرماه برگزار شد.
در اين دوره 30 شركت‌كننده از بخش هاي عمومي و خصوصي كشورمان به‌صورت حضوري و شركت‌كنندگاني از كشورهاي ويتنام، پاكستان، فيليپين، سريلانكا و هند به صورت آنلاين مشاركت داشتند. مديريت اين پروژه از سوي دبيرخانه سازمان بهره‌وري آسيايي (APO) در ژاپن انجام شده و دو استاد بين‌المللي از كشورهاي ژاپن و هند ضمن ارائه مطالب تخصصي ، به اشتراك دانش و تجارب خود در اين حوزه با شركت‌كنندگان پرداختند.
مروري بر روندهاي نوظهور مديريت نوآوري در صنايع كوچك و متوسط (SME)،  نوآوري از طريق «تفكر طراحي»، استراتژي‌هاي نوآوري، سيستم‌هاي عملياتي براي نوآوري پايدار، ارزيابي ابزارها و استراتژي‌هاي نوآورانه و ضرورت حمايت دولتي براي ايجاد نوآوري در صنايع كوچك و متوسط ، از جمله موضوعاتي بود كه در اين دوره آموزشي ارائه شد.
شايان ذكر است كه شركت‌كنندگان، طي اين دوره آموزشي، ضمن بازديد از شركت‌هاي منتخب در اين حوزه، مطالب عنوان شده در زمينه نوآوري مديريتي در SMEها را به صورت عملياتي مشاهده كرده و نتايج بازديد خود را در روز پاياني در قالب گزارش كشوري ارايه كردند. 

به‌اشتراك‌گذاري تجارب بين‌المللي در زمينه ارتقاي بهره‌وري در SMEها با توجه به نقش آنها در اقتصاد ملي
در حاشيه برگزاري اين ويدئوكنفرانس، علي اكبر اولياء، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با اشاره به عضويت جمهوري اسلامي ايران در سازمان بهره‌وري آسيايي (APO)، خاطرنشان كرد: سازمان ملي بهره‌وري ايران با همكاري APO در زمينه مديريت دانش و انتقال و به اشتراك‌گذاري تجارب بين‌المللي در راستاي ارتقاي بهره‌وري گام بر مي‌دارد چرا كه بهره‌وري در همه شرايط به ويژه شرايط كنوني كشور بسيار راهگشاست.
وي در ادامه با تاكيد بر نقش SMEها در اقتصاد ملي تصريح كرد: بر همين اساس بهره‌گيري از نوآوري و فناوري به‌منظور نيل به افزايش كيفيت و رقابت‌پذيري و كاهش قيمت تمام شده صنايع كوچك و متوسط بسيار اهميت دارد كه اميد مي‌رود برگزاري دوره‌هاي آموزشي بين‌المللي و انتقال و به‌اشتراك‌گذاري دانش ارائه شده از طريق بنگاه‌هاي شركت‌كننده در اين دوره‌ها و همچنين همكاري سازمان‌هاي توسعه‌اي از جمله سازمان مديريت صنعتي و سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي موثر و كارگشا باشد.

 
608 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL