اخبار
1398/1/21 7:48:15
ديدار رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران با سفير جمهوري اسلامي ايران در فيليپين
 

رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران كه براي شركت در شصت و يكمين اجلاس شوراي حكام سازمان بهره‌وري آسيايي به كشور فيليپين سفر كرده است، با سفير جمهوري اسلامي ايران در اين كشور ديدار و گفت وگو كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان ملي بهره‌وري ايران، در اين ديدار كه روز سه شنبه، 20 فروردين ماه 1398 در سفارت كشورمان در مانيل به انجام رسيد، دو طرف بر اهميت مفهوم بهره‌وري در كشور به ويژه در شرايط اقتصادي كنوني تاكيد كردند.
فاطمه پهلواني، رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در اين ديدار، بهره‌وري را «جنبه نرم» توسعه خواند و به لزوم اولويت گذاري بر اين مفهوم در كنار حوزه‌هاي سخت افزاري توسعه كشور اشاره كرد.
ظرفيت بالاي سازمان بهره‌وري آسيايي در زمينه انتقال دانش و تجارب موفق كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه آسيايي با ويژگي‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي متنوع در كنار توسعه همكاري‌هاي مشترك با آكادمي توسعه فيليپين كه به عنوان سازمان ملي بهره‌وري اين كشور فعاليت مي‌كند، از ديگر محورهاي مورد بحث در اين ديدار بود.
محمد تنهائي، سفير جمهوري اسلامي ايران در فيليپين نيز ضمن ابراز تاسف از پيامدهاي منفي خروج آمريكا از برجام بر روابط بانكي ايران و ژاپن، اعلام آمادگي كرد تا سفارت جمهوري اسلامي ايران در مانيل در كنار ساير ظرفيت‌هاي مديريتي و ديپلماتيك وزارت امور خارجه، همكاري‌هاي لازم براي ارائه راهكار مناسب جهت رفع موانع موجود اعمال دارد.
در پايان مقرر شد نشست ديگري پس از پايان اجلاس GBM به منظور جمع بندي مذاكرات دوجانبه در دفتر سفير كشورمان در مانيل برگزار شود.

 

 

 

423 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL