اخبار
1398/1/24 14:27:44
ديدارها و رايزني‌هاي گسترده و فشرده رييس سازمان ملي بهره‌وري ايران در شصت‌ويكمين اجلاس ‌GBM
 
شصت‌ويكمين اجلاس شوراي حكام سازمان بهره‌وري آسيايي در حالي از ٢١ الي 23 فروردين ١٣٩٨ در مانيل پايتخت فيليپين برگزار شد كه ديدارها و رايزني‌هاي رييس سازمان ملي بهره‌وري بيش از همه به چشم مي‌آمد..

فاطمه پهلواني علاوه بر مشاركت فعال در جلسات عمومي اين اجلاس با حضور دبيركل و سران سازمان‌هاي ملي بهره‌وري عضو APO كه به موضوعاتي از جمله ارائه گزارش‌ها از فعاليت‌هاي صورت گرفته و برنامه‌هاي آتي سازمان بهره‌وري آسيايي و انتخاب دبيركل جديد اين سازمان اختصاص داشت، در سخناني ضمن تاكيد بر لزوم تشكيل مراكز منطقه‌اي بهره‌وري با توجه به‌گستردگي و تنوع اجتماعي، فرهنگي، مذهبي، سياسي و اقتصادي آسيا به‌منظور تمركز بر حوزه‌هاي مشترك و اثربخشي فعاليت‌هاي تخصصي، اقدامات اخير امريكا در اعمال مجدد تحريم عليه جمهوري اسلامي ايران و پيامدهاي منفي آن با طرف ژاپني كه در روند اجرايي پروژه‌هاي آموزشي، تحقيقاتي و مشاوره‌اي بهره‌وري ايران تاثيرگذار بوده، را به شدت محكوم كرد.

وي همچنين در ديدار با دكتر سانتي، دبيركل APO و ديگر مديران اين سازمان نيز  شكنندگي سازوكار اجرايي فعاليت‌هاي APO را كه به واسطه تحريم‌هاي ظالمانه و غيرقانوني آمريكا آسيب پذير شده است، غيرقابل قبول دانست و بر عزم سازمان ملي بهره‌وري ايران به عنوان رابط اصلي دولت جمهوري اسلامي ايران با APO براي ادامه فعاليت‌هاي فني و تخصصي خود تاكيد كرد.

در اين ديدار مقرر شد با تعيين يك سازوكار اجرايي منعطف مالي، برنامه‌هاي مختلف تك كشوري و چند كشوري جمهوري اسلامي ايران در سال‌هاي ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ميلادي اجرا شود.

فاطمه پهلواني همچنين در نشستي با حضور مقامات عالي برخي از كشورهاي عضو APO كه جهت معرفي، بررسي و اجراي ابتكارات جديد آن سازمان در برخي از كشورهاي عضو از جمله ايران و بهره‌برداري موثر از ظرفيت فني و تخصصي كشورهاي عضو سازمان بهره‌وري آسيايي برگزار شد، حضور يافت و خواستار مشاركت فعال همه كشورهاي عضو APO از جمله كشورهاي توسعه يافته و پيشرو در حوزه بهره‌وري براي انتقال دانش و تجارب موفق ساير كشورها شد.

ديدار با سفير كشورمان در فيليپين و ديدارها و رايزني‌هاي دوجانبه با ديگر روساي سازمان‌هاي ملي بهره‌‌وري آسيايي از ديگر برنامه‌هاي رئيس سازمان ملي بهره‌وري ايران در حاشيه اجلاس ‌GBM بوده است.

شايان ذكر است ١٩ كشور آسيايي از جمله ژاپن، كره‌جنوبي، تايوان و هند عضو ‌APO هستند.
2866 : تعداد بازديد
Powered by Tetis PORTAL